Sözleşme Kuralları

Genel Kurallar

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü serbest seanslar dâhil olmak üzere tüm havuz ve fıtness programlarında bay ve bayan üyelere ayrı gün ve saatlerde hizmet verilmektedir.

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yönetimi üyenin tesis içinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü durum şartlarına göre gerekli gördüğünde, üyelik kurallarını değiştirme, kaldırma ya da yeni kurallar ekleme hakkına sahiptir.

Üyeler görevli personelin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenecektir, aksi davranışta bulunanların üyelikleri iptal edilecektir.

Tesis görevlilerimiz, gerektiğinde üyenin kimliğini ibraz etmesini talep etmeye yetkilidirler. Bu durumda kişi kimliğini ibraz etmediği takdirde tesisi kullanamaz.

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü sunduğu spor hizmetlerinin saat, seans ve kural tarifesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklik halinde bu bildirim üyelere yapılmaktadır.

Üyelerin yanlarında değerli eşyalarını getirmemeleri gerekmektedir. Kaybolan değerli eşyalardan Arnavutköy Belediyesi sorumlu değildir.

Tesiste tüm seans ve ortak kullanım alanlarında izinsiz, çekim yapılamaz.

Üyelerimizin; yakını, seyirci, hizmetçi, yardımcı vs. adı altında yanlarında getirecekleri ikinci şahıslar spor alanlarına alınamaz.

Üye, yararlandığı spor branşına göre temiz ve dışarıda kullanılmayan spor malzemelerini fıtness için; şort, tişört, spor ayakkabısı, spor çorabı, havlu, yüzme branşına özgü bone, gözlük, havlu, terlik, sauna ve buhar odası için; şort ve peştamal yanında bulundurmakla yükümlüdür.

Üyelerin, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Üyelik iptal durumunda kontör (ücret) iadesi Yapılmaz.

Herhangi bir sağlık sorunu olanların bir doktora danışmaları tavsiye edilir. Spor yaparken sorun yaratabilecek bir sağlık problemi olanların kayıt aşamasın- da ve seansa girmeden önce görevli eğitmenlere durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

Havuz Kullanım Alanları

Açık yarası, bandajı, kesiği ve cilt hastalığı bulunanlar havuzu kullanamazlar.

Havuza girmek isteyen üyelerimizin hepatit B testi ve tam idrar tahlilini personele teslim etmesi zorunludur.

Havuz kullanımı olarak epilepsi, şizofreni, kişilik bozuklukları vb. ruhsal hastalıklar içeren bireylerin kullanması yasaktır.

Havuz kullanımı öncesi duş alınması ve girişteki dezenfektanlı suya ayakların batırılması hijyen açısından zorunludur.

Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemelerinizi getiriniz. Terliksiz, günlük giysiler, ayakkabı, çanta, torba ve benzeri eşyalar ile havuz alanına girmeyiniz. Havuza girerken bone takmak zorunludur.

Havuzda yaşanan olumsuz bir durumda konuyu eğitmenlere bildiriniz.

Yüzme bilmeyenlerin havuzu, eğitmenlerimizin bilgisi dışında kullanması yasaktır.

Yetişkin eğitim seanslarında tribüne misafir alınamaz.

Eğitim saatinin belirlenmesi Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü personeli iptal etme veya değiştirme hakkına sahiptir.

Eğitim seanslarına Arnavutköy havuz için 4 mazeretsiz gelmeme, Hadımköy havuz için 6 mazeretsiz gelmeme durumunda otomatik olarak seansı kullanma hakkını kaybeder.

Soyunma odasında kullanılan dolaplar günlük kullanıma aittir.

Gün sonu kilitli olan dolaplar imha edilerek açılacaktır.

Fitness Salonu Kullanım Alanları

Fıtness salonunda temiz spor ayakkabısı ve spor kıyafeti kullanılması zorunludur. Terlik, atlet, dışarıda kullanılan spor ayakkabısı ile salon kullanılamaz. Fitness salonuna ıslak kıyafet ile girilemez.

Üyelerin spor esnasında yanlarında ter havlusu bulundurması gerekmektedir.

Fitness alanının yoğun olduğu saatlerde koşu bantları kullanımında belirlenen 20 dakika süre ile kullanım yapılmaktadır.

Fitness salonundaki spor aletleri, eğitmenlerin rehberliğinde ve bilgisi dâhilinde kullanılmalıdır.

Kullanılan ağırlık ve ekipmanların kullanım sonrası yerlerine bırakılması zorunludur.

Spor çantaları soyunma odalarında bırakılmalı, fıtness alanına getirilmemelidir.

Sauna ve Buhar Odası Kullanım Alanları

Açık yara ve cilt hastalıkları, kalp, tansiyon, astım, yüksek şeker ve dolaşım sisteminde rahatsızlığı olan üyelerimiz bu bölümü kullanamaz.

Sauna veya hamamı alkollü veya tok karnına kullanmayınız.

Sağlık açısından 15 yaş altı üyelerimiz saunayı kullanamazlar.

Aşırı su kaybı nedeniyle, metabolizmanın zarar görmemesi için: Saunayı tavsiye edilen kullanım şekli en fazla 15 dakikalık 2 seanstır. Seans öncesi ve sonrası sıvı alınması önerilir, ayrıca seans aralarında ve sonunda mutlaka duş alınız.